#1 Ból, znaczenie, dobranie wzoru

Zanim zdecydujesz się napisać o tatuaż, dobrze jakbyś zapoznał(a) się z tym wpisem.

Pomijając to, że jest to jeden z ważniejszych punktów regulaminu, pozwolę sobie wytłumaczyć Wam trochę obszerniej ten temat.

Co powinieneś wiedzieć?
Jeżeli jest to Twój pierwszy tatuaż, to raczej w głowie pojawią się pytania typu „czy to boli?”, „czy tatuaż musi mieć jakieś znaczenie?”.
Takim osobom najczęściej poświęcamy więcej czasu i uwagi aby przedstawić i wytłumaczyć poszczególne rzeczy.

Czy tatuaż boli? – oczywiście xd ale nie zawsze

Pamiętajmy że na to składa się bardzo wiele czynników, zaczynając od miejsca w którym będziemy chcieli wykonać tatuaż, kończąc na jego wielkości. Trzeba również pamiętać, że mega istotnym czynnikiem jest nasza odporność na ból. Jednego tatuaż może boleć na nadgarstku, natomiast drugiego nadgarstek nie będzie tak bolał ale za to łydka będzie boleć jak skurczybyk. Także jeżeli boicie się bólu, to najgorszą rzeczą jaką zrobicie będzie oglądanie w internecie filmików jak ludzie zwijają się z bólu xd
Po prostu postarajcie się nie myśleć o tym, bo z doświadczenia możemy powiedzieć, że 98% klientów po tatuażu mówi „myślałem/myślałam że będzie gorzej”.

Najważniejsze żebyście nie przychodzili na umówiony termin głodni i zmęczeni, bo to nie wpływa korzystnie na wasze samopoczucie.

Czy tatuaż musi mieć jakieś znaczenie? – oczywiście że nie xd nie musi znaczyć nic, aczkolwiek myślę że podświadomie wybieramy tatuaże które do nas pasują.

Jeżeli podoba nam się mały kolorowy słonik, to co stoi na przeszkodzie żeby mieć go na ciele? Nie musi on się kojarzyć nam z zabawką z dzieciństwa, nie musimy nawet lubić słoni… Po prostu nam się podoba i to jest jak najbardziej ok : )
Jeżeli chcemy uwiecznić sobie coś co jest nam bliskie lub do czego mamy sentyment, to też jest ok : )
Nie ma ściśle określonych zasad i reguł jeżeli chodzi o dobór wzoru. Chyba że chcecie tatuaż kreska w kreskę z pinteresta, to takich rzeczy nie robimy xd staramy się każdy podesłany wzór przerobić aby nie był on identyczny z tym podesłanym przez Was.

A jak znaleźć odpowiedni wzór?
Teraz, w czasach kiedy tatuaże zaczynają być coraz bardziej popularne, zaczynają być kojarzone z czymś fajnym a nie z więzieniem, to gdzie nie wpiszemy hasła „tattoo”, wszędzie będziemy mieli tysiące wyników.
Najczęstszym wyborem jest szukanie tatuaży na instagramie, na stronie pinterest lub na stronie tattooartist.pl Nie ma w tym absolutnie nic złego. W końcu w ten sposób możemy znaleźć również swojego docelowego artystę który podobny wzór wykona, prawda? : )

Dobra, załóżmy że wzór już mamy ale brakuje nam artysty który taki wzór wykona, co wtedy?

Najczęściej pytamy znajomych! Nikt nie doradzi tak jak oni, w naszej kwestii zostaje tylko ZAPOZNANIE SIĘ Z GALERIĄ ARTYSTY LUB STUDIA co wiele osób zapomina zrobić…
Przecież nie pójdziesz do sklepu rtv żeby kupić warzywa albo do drogerii po mięso.
Każdy tatuażysta ma galerię zdjęć właśnie po to, żeby osoby zainteresowane zobaczyły w jakim stylu ten ktoś się specjalizuję.
! Chcę nadmienić że tatuaż tatuażowi nie równy i osoba zajmująca się konturowym czy kreskówkowym stylem nie wykona portretu czy innego realistycznego tatuażu. Jedno studio tatuażu różni się od drugiego, więc nie wszędzie zrobimy wszystko !

Dlatego rada moja taka: sprawdzajcie galerię. Jeśli tatuaże wykonane przez daną osobą przypadną Wam do gustu, uznacie że to właśnie on/ona jest idealną osobą do robienia go, to jesteście w domu : )

Dla sprostowania, żeby nie było.
Ja użyłam (i będę używać) formy „tatuażysta” gdyż posługuję się nią na co dzień. Forma „tatuator” jest bardziej popularna dlatego częściej się ją słyszy. Obie formy są poprawne : )

Recommended Articles