#2 Mam swój wzór! – co dalej

We wcześniejszym poście napisałam kilka rzeczy odnośnie wyboru wzoru tatuażu. Teraz chciałabym naświetlić Wam to, jak prawidłowo napisać do studia lub artysty u którego zdecydujemy się na dziarke.

Tak, wbrew pozorom około połowa ludzi ŹLE formułuje treść wiadomości xd Zaraz Wam powiem dlaczego i jak zrobić to poprawne.

Otóż, każdy zajmujący się tatuowaniem ma (lub powinien mieć) u siebie na stronie regulamin. To w nim zawarte są wszystkie najpotrzebniejsze informacje które należy podać w wiadomości.

Jak wygląda źle sformułowana wiadomość:

„Cześć, ile kosztuje u was tatuaż?”
„Hej, chciałbym/chciałabym zrobić sobie u was tatuaż, na kiedy macie jakieś terminy?”
„Witam, macie jakiś cennik podany na stronie?”
„Czy możemy porozmawiać na czacie?” – automatyczna wiadomość na facebooku, której niektórzy używają do kontaktowania się xd

To są tak bardzo ogólnikowe pytania, że dopytanie o wszystkie szczegóły zajmuje czasem zdecydowanie za dużo czasu. A bierzmy pod uwagę że nie piszecie tylko Wy ale też 5, 10, 15 innych osób, więc analogicznie czekacie więcej czasu na wycenę czy na ustalenie terminu.
Aby ułatwić sobie komunikacje, należy przeczytać regulamin. W nim zazwyczaj zawarte są informacje typu:
– przykładowy wzór jaki Was interesuje
– wymiar w cm ! *
– miejsce w którym chcielibyście mieć tatuaż
– czy ma być kolorowy czy czarno biały.
Podając te informacje w jednej wiadomości, zaoszczędzacie sobie i nam czas, jak i ułatwiacie cały „proces” umawiania się na termin.
Wiadomo że czasem dopytamy się o jakieś szczegóły które będą nam potrzebne do zrobienia projektu ale jest to zdecydowanie szybsze niż wyciąganie od Was informacji. A pamiętajmy że trzeba sobie ułatwiać życie w każdy możliwy sposób : )

* wymiar w cm jest bardzo ważny, gdyż na jego podstawie możemy dokładniej określić cenę tatuażu.
Nie piszcie „wymiar mniej więcej taki jak na zdjęciu”.
Na osobie która na 150 cm wzrostu i waży 50 kg dany tatuaż będzie wyglądał zupełnie inaczej jeśli chodzi o wymiar niż na przykład na osobie która ma 170 cm wzrostu i waży przykładowo 70kg, może to być różnica nawet kilku cm. Poza tym na podstawie zdjęcia nie jesteśmy w stanie określić wymiaru. Dlatego ważne jest aby dokonywać wymiarów indywidualnie : )
Nie wysyłajcie też zdjęć dłoni, pięści, czy wymiaru między kciukiem a palcem wskazującym z dopiskiem „o takiej o wielkości” XD To wciąż nie da nam potrzebnych informacji.

Zapraszam do następnego wpisu w którym wyjaśnię dlaczego artyści zmieniają podesłane przez Was tatuaże oraz dlaczego niektórych wzorów my jako studio nie wykonujemy : )

Recommended Articles