#3 Końcowy projekt Twojego przyszłego tatuażu

Kiedy już wiecie jak sformułować waszą wiadomość i że trzeba najpierw przejrzeć galerię zdjęć artysty bądź studia tatuażu, nie czekajcie i wysyłajcie wiadomość : )
Najpewniej w odpowiedzi dostaniecie coś typu „zrobimy wzór na podstawie tego co podesłałeś/podesłałaś”. Dlaczego?
Ponieważ nie powiela się wzorów od innych artystów.

Znaleziony przez Was wzór jest tylko „projektem-inspiracją” na której tatuażysta będzie bazował robiąc projekt dla Was. Bo przecież fajnie jest mieć na ciele coś, czego nie ma nikt, prawda? Jest to coś indywidualnego, coś dzięki czemu czujemy się wyjątkowi.

Przecież nie chcielibyście aby „tylko Wasz” projekt nosiła inna osoba, nawet jeżeli mieszka na drugim końcu państwa czy nawet na drugim końcu świata. Dlatego tak ważne jest pamiętanie, że to co wysyłasz artyście, to tylko coś przykładowego.

Druga sprawa, ta bardziej poważna, to to, że kopiowanie wzoru z Internetu nazywa się kradzieżą bądź plagiatem. Właśnie z tego powodu artysta będzie chciał zrobić tatuaż po swojemu lub stwierdzi, że jeżeli za wszelką cenę będziecie chcieli tatuaż kreska w kreskę z Internetu, to nie podejmie się wykonania go i możecie szukać gdzieś indziej.

To jest coś co warto wziąć pod uwagę. Poza tym osoba wykonująca tatuaż chce dla Was jak najlepiej, więc poświęca swój czas na to aby zrobić coś niepowtarzalnego tylko dla Was. Wy tym samym stajecie się jego „żywą reklamą” więc tym bardziej nie będzie chciał abyście nosili powtarzalne wzory.

Jeśli jesteście uparci, to postarajcie postawić się na miejscu drugiej osoby i zrozumieć, dlaczego nie chce się tego podjąć. Pokaże Wam przykład tego jak w fajny sposób można zmienić coś przez Was podesłanego.

Projekt u góry to obrazek podesłany przez klientkę a ten większy projekt to przerobienie go przez artystę : )
Watro zaufać ludziom którzy się na tym znają i nie być zbyt upartym xd

Może teraz porozmawiajmy o tym, jakich wzorów kategorycznie u nas w studiu nie wykonamy xd

Pierwsze co przychodzi mi do głowy, to imiona partnerów.
Kiedy słyszeliśmy już którąś historię z rzędu o tym, jak Wasz kolega/koleżanka na młodu zrobił/zrobiła sobie tatuaż z imieniem dziewczyny/chłopaka i później ile musiał/musiała się wycierpieć na laserze bo tusz się tak rozlał że ciężko było to czymś zakryć, stwierdziliśmy, że nie ma takiej opcji.
Mamy na uwadze to, że w życiu różnie bywa (nie oszukujmy się) i zostawienie tak bezpośredniej pamiątki na własnym ciele może nie być dobrym pomysłem. Mimo zapewnień, że to przemyślana decyzja.
Jeżeli już chcecie zrobić coś związanego z drugą połówką, to pierwsza literka wchodzi w grę ale tez w określonej wielkości. Oczywiście jest też opcja aby tatuaż nie był dosłowny a symboliczny, na przykład nasza klientka zrobiła sobie ślimaka, bo jej mąż ma takie przezwisko. Albo gwiazdozbiór drugiej osoby z jakąś małą gałązką lub kwiatuszkiem. Jak trochę pomyślicie to na pewno wpadniecie na jakiś fajny, ciekawy pomysł : )

Kolejne to tribale, ponieważ nie są one w stylistyce w której specjalizują się osoby w naszym studiu.

Nie wykonamy również tatuaży obraźliwych, na tle rasowym, etnicznym, itp.

Cover – coś na co nie zawsze się zgadzamy. Jeżeli tatuaż jest dość spory i ciemny/rozlany, to u nas nie wykonamy poprawy czy zakrycia go. Wynika to z tego, że każdy artysta ma swój styl i jeżeli w galerii widać głównie konturowe tatuaże z lekkim cieniowaniem, to odmówi wykonania coveru.

Oczywiście nie kopiujemy również wzorów z internetu, w każdym staramy się pozmieniać pewne elementy.
Głównie robimy tatuaże widoczne w naszej galerii na stronie studia na facebooku (link do niego znajduje się w prawym górnym rogu strony) : )

Jeszcze na dokładkę zostawiam Wam filmik z kanału OSOM, w którym tatuażyści odpowiadają, jakich oni tatuaży nie wykonają. Warto obejrzeć i zapoznać się ze zdaniem kilku różnych osób ; )

https://www.youtube.com/watch?v=ZTHpon3SSFo&ab_channel=OSOM

Recommended Articles