Czasami w rozmowie z Wami piszemy że tatuaż będzie podzielony na sesje lub zajmie jedną sesje. Ale o co chodzi?
Cóż, najłatwiej mówiąc, w naszym studiu sesja to nic innego jak cały dzień tatuowania. Jest to około 6,5h-7h (od 11:00 do 17:30-18:00).
Mówimy o niej wtedy, kiedy wybrany przez Was tatuaż jest duży, szczegółowy.
Czasem nie wiemy dokładnie jak dużo czasu zajmie nam jego zrobienie, więc piszemy żebyście przygotowali się na cały dzień.

Poniekąd 7h tatuowania brzmi strasznie xd ale to nie do końca 7h siedzenia pod igłą…
Na czas sesji wlicza się:
– przygotowanie kalki – bo tatuażysta nie może jej przygotować nie znając dokładnego wymiaru ręki, nogi lub innego miejsca które będzie tatuowanie bez wcześniejszego przymierzenia wzoru (a pamiętajmy, że przy szczegółowym wzorze kalka może trochę potrwać, gdyż jest ona robiona odręcznie)
– przerwa na posiłek – w tym czasie obie strony „ładują baterie”, rozprostowują się. Nawet jeżeli mówicie że nie potrzebujecie nic jeść, to i tak trzeba zrobić przerwę ponieważ przy tatuażu ciało męczy się byciem w jednej pozycji, jak i organizm przyjmując do swojego ciała „substancję obcą” jaką jest tusz. Z drugiej strony artysta też potrzebuje coś zjeść, żeby mieć energię na dalsze siedzenie i rysowanie po Was bez uczucia burczenia w brzuszku xd Poza tym na głodnego jesteśmy senni, zmęczeni czasem rozdrażnieni
– przerwy na fajeczkę xd – my nie palimy także to już zależy od klienta czy potrzebuje wyjść czy nie.

Powinniśmy napisać jeszcze że rozkładanie stanowiska/przygotowanie wszystkiego też się wlicza, jednak to robimy zawsze przed przyjściem klienta aby nie musiał czekać jeszcze więcej czasu ; )

Trzeba pamiętać o jeszcze jednej ważnej rzeczy!
Każdy z nas jest inny, więc poziom bólu u jednej osoby może być wyższy lub niższy niż u drugiej. Dużo też zależy od miejsca w którym tatuaż będzie wykonany.

Jeżeli będziecie czuli już bardzo doskwierający ból któremu będzie towarzyszyło drgnie ciała, niekontrolowane tiki przy dotknięciu, drętwienie jakiejś części ciała (niekoniecznie tej tatuowanej), ból i zawroty głowy, itp., to w danym momencie można, a nawet wskazane jest przerwanie sesji.
Tatuaż to przyjemność (mimo że bolesna xd) a nie przymus że musimy mieć wszystko za jednym razem. Jeśli czujemy się źle, to najbezpieczniej jest przerwać i dokończyć na drugim spotkaniu.
Tatuażysta też w niektórych sytuacjach proponuje takie rozwiązanie gdyż podczas tatuowania kręcenie się i wiercenie nie wpływa pozytywnie na wykonanie tatuażu. Linie nie wychodzą tak jak powinny (zamiast prostej linii wychodzi linia życia xd aż tak nie było, to tylko przekoloryzowany przykład), cieniowanie czy wypełnianie nie jest zrobione dokładnie tak jak powinno.
Dlatego nic na siłę, co się odwlecze to nie uciecze ; )

W niektórych sytuacjach klient nie ponosi dodatkowych opłat związanych z przełożeniem terminu na inny dzień.
Też jesteśmy ludźmi i wiemy że zdrowie jest najważniejsze, więc proponujemy dokończenie wzoru w innym dniu bez dopłaty.

Tyle jeżeli chodzi o wyjaśnienie tego tematu.
Zapraszam do następnego wpisu w którym powiemy, jak się przygotować na sesję ; )

Recommended Articles