#6 Jak się przygotować do tatuażu

Czy to duży tatuaż czy mały, dobrze by było się odpowiednio do niego przygotować.
Podamy kilka przykładów ; )

Jedną z pierwszych zasad to higiena osobista. Bardzo dobrze wiemy że dla niektórych jest to coś oczywistego, jednak znajdą się tacy, którym trzeba o tym powiedzieć.
Ważne jest abyście przychodzili czyści – jeżeli macie prace fizyczną, to nie przychodźcie zaraz po pracy brudni i spoceni, w dodatku w roboczych ciuchach… Tatuaż jest ingerencją w ciało, więc raczej nie chcielibyście aby coś dodatkowego poza tuszem się tam znalazło.
Zapach też pozostawia wiele do życzenia. Tatuażyście jak i klientowi ma być komfortowo, przecież siedzicie dość blisko siebie. Jeśli w stresujących sytuacjach pocicie się mimo użycia dezodorantu, to weźcie go ze sobą do studia, pójdźcie do toalety, przemyjcie się i użyjcie go jeszcze raz. Lepsze to i o wiele bardziej komfortowe niż siedzenie i łudzenie się że może nikt nie poczuje.

Kolejną ważną rzeczą jest to, abyście przychodzili wypoczęci i najedzeni. Porządne śniadanko, kawa, herbata czy yerba z rana mile widziana. Dla przykładu ja jestem osobą która jak nie wypije rano kawy, to ma ból głowy przez cały dzień xd Także nie krępujcie się. Gdzieś czytałam że niektórzy nie zalecają tych napoi przed tatuażem (ponieważ podwyższają ciśnienie krwi), jednak tatuowałam już sporo osób i z własnego doświadczenia i obserwacji powiem, że dla mnie robi to różnicy.
Osoby umówione na sesje mają wziąć sobie coś do jedzenia. Tak jak wyjaśniałam we wcześniejszym poście, przy większym tatuaży trzeba zrobić przerwę na jedzonko.

Ubierzcie się w wygodne rzeczy, NIE BIAŁE ! XD
Niekiedy podczas nabierania tuszu ten w nadmiarze wylatuje z dzioba i rozpryskuje się na wszystkie możliwe strony. Nie chcielibyście wyjść ze studia z czarnymi plamkami na spodniach czy koszulce. Tego już raczej się nie dopierze ; ) Więc w sumie najlepiej ubrać jakieś rzeczy których w razie „w” nie będzie szkoda wyrzucić.

Można wziąć ze sobą jakąś książkę czy tablet (jeżeli nie chcecie podczas tatuażu używać telefonu) aby zająć jakoś sobie czas spędzony na leżance czy fotelu. W międzyczasie będziemy rozmawiać jednak nie często zdarza się że rozmowa trwa przez cały Wasz pobyt u nas. Także dobrze jest się przygotować. Może w domu nie macie aktualnie czasu na dokończenie książki lub obejrzenie jakiegoś serialu czy filmu, więc to będzie najlepsza okazja do tego.

Radzilibyśmy abyście ten dzień zarezerwowali dla siebie.
Co przez to rozumiemy? Jeżeli jesteście umówieni na tatuaż, dobrze jakbyście nie szli tego dnia już do pracy (na przykład na drugą zmianę czy na nockę) ponieważ po tatuażu możecie się różnie czuć, trzeba też pamiętać że przez pierwsze kilka dni trzeba w sposób szczególny o niego zadbać.
Czasami tatuaż nie zajmie całego dnia ale tak czy siak nie jesteśmy w stanie dokładnie powiedzieć ile on potrwa – 1h-1,5h, 3h lub 3,5h niekiedy nawet 4h. Po zapytaniu przez Was o czas trwania tatuażu, odpowiadamy najczęściej że „do dwóch godzin” lub „około 3-4 godziny”. Jednak dobrze abyście i tak brali poprawkę na podany przez nas czas bo bywało tak, że zajęło nam to jednak troszkę więcej czasu. W takich przypadkach też prosilibyśmy abyście nie umawiali się z nikim „od razu” po tatuażu, bo my jako artyści zaczynamy czuć presję czasową a „gdy się człowiek spieszy…” wiecie do dalej xd
Oczywistym jest że staramy się wykonać swoją pracę najlepiej jak można ale sama świadomość tego że się spieszycie (na przykład zaraz musicie iść do mechanika po samochód, do szkoły po dziecko, do koleżanki się spotkać) nam nie pomaga ; )

Nie pijcie alkoholu dzień wcześniej.
Dokładnie ten punkt omówię w innym wpisie ( ). Na pewno nie idźcie na żadną imprezę, domówkę, spotkanie ze znajomymi gdzie wiecie że będziecie dużo pić. Nie muszę chyba pisać jak człowiek czuje się na następny dzień, pomijając to co się dzieje w ciele i w wątrobie xd

Nie gólcie się w domu przed tatuażem!
W studiu mamy wszystko co potrzeba żeby Was ogolić xd I wolimy zrobić to sami, gdyż nie raz przychodziliście z wysypką w tym miejscu, bo gdzieś maszynka zjechała na suchą skórę. Albo gdzieś się nie dogoliliście więc i tak trzeba było zrobić to w studiu.

Jeżeli przychodzicie na duży tatuaż lub na swój pierwszy i nie wiecie czy nie zestresujecie się za bardzo, możecie (a nawet powinniście) przyjść z osobą towarzyszącą ale TYLKO JEDNĄ.
Były sytuacje w których kilka osób zemdlało albo źle się czuło. Najlepiej w takich momentach mieć przy sobie osobę zaufaną, która będzie wtedy przy Was lub po wszystkim odwiezie Was do domu. Tatuaż jest dużą ingerencją w ciało więc dobrze jest przygotować się na różne niespodzianki.
Z tym że przed przyjściem powiadomcie nas o tym, że przyjdziecie z kimś ; )

Recommended Articles